zdrowy kiełek
Czystek Flos 100g Zobacz większe

Czystek Flos 100g

Najnowsze badania potwierdzają, że czystek stanowi nadzieję dla leczonych na boreliozę-powoduje sklejanie bakterii dzięki czemu nie dopuszcza do ich połączenia z błoną komórkową, ma działanie odstraszające owady. Nie daje żadnych działań niepożądanych. Czystek jest stosowany przez niemieckich leśników w profilaktyce przeciw kleszczowej. Podawany jest także zwierzętom domowym. Niezwykła różnorodność związków polifenolowych zawartych w czystku sprawia, że jest on bardzo cenny dla ludzkiego organizmu. Starożytni Grecy posługiwali się owcami do kolekcjonowania substancji żywicznej z krzewów czystka. Następnie używali tej substancji do sporządzania pachnących kadzidełek, jak również do leczenia przeziębień, kaszlu, problemów menstruacyjnych, reumatyzmu a nawet jako afrodyzjaka. Czystek jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli - związków fenolowych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. Polifenole przejawiają doskonałe własności antybiotyczne. Działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Zmniejszają reakcje alergiczne. Zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, opóźniają procesy starzenia, wpływają pozytywnie na jakość życia.

Składnik: 100% liści z czystka.

Zalecane dawkowanie: 1 czubatą łyżeczkę na filiżankę zalać wrzącą wodą i zaparzać ok. 8-10 minut. Profilaktycznie 1 - 2 szklanki dziennie.

Przechowywać w suchym miejscu Zawartość netto 100 g

Producent Flos Elżbieta i Jan Głąb

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Cena:6,99 zł