Z racji nieatrakcyjnego wyglądu, skrzyp polny uznawany jest w ogrodnictwie za chwast. W tradycji ludowej zyskał jednak ogromne uznanie i znalazł szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Z punktu widzenia biologii jest to bylina, która należy do rodziny roślin skrzypowatych. Jego naturalnymi warunkami wzrostu jest terytorium praktycznie całej Europy.
Nie jest to roślina o specjalnych wymaganiach uprawnych. Do bujnego wzrostu skrzyp potrzebuje jedynie odpowiedniej wilgotności. To dlatego najczęściej można go spotkać w bardzo wilgotnych zaroślach, a także na obrzeżach lasów oraz na polach uprawnych. Z wyglądu do złudzenia przypomina miniaturę jodły, co zresztą znalazło odzwierciedlenie w zwyczajowym nazewnictwie – rośliny te zamiennie są określane mianem jedliny polnej, jedlinki, a w niektórych regionach również chwoszczem, końskim ogonem, krzemionką kostną, koszczką oraz strzębką.
Skład produktu: 100% susz z ziela skrzypu polnego. Najwyższa jakość surowca.
Kraj pochodzenia: Polska
Skrzyp polny – sposoby podawania
Wykorzystując susz ze skrzypu polnego, istnieje możliwość przygotowania wielu cennych środków. Z uwagi na prostotę przyrządzenia, jedną z najpopularniejszych form podania są odwary. By je przyrządzić, wystarczy 2-3 łyżeczki suszu zalać 200 ml wody, gotować 5-10 minut, odstawić na 20-30 minut i przecedzić. Pijemy 2 razy dziennie po szklance.
Dla skóry najlepsze są kąpiele z dodatkiem skrzypu polnego. W celu jej przygotowania, należy namoczyć ok. 100 g ziela w zimnej wodzie, a następnie podgrzać aż do momentu wrzenia. W ten sposób przygotowany skrzyp należy dodać do kąpieli, w której warto przebywać przez ok. 20 minut. Po wyjściu z wanny zamiast wycierania się do sucha, warto założyć szlafrok kąpielowy, położyć się w wygodnym miejscu i odczekać ok. godziny do wyschnięcia. W ten sposób skóra przyswoi najwięcej krzemionki.
Producent:
Bartosz Domański, Łopiennik Dolny-Kolonia 1,
22-351 Łopiennik Górny,
woj. lubelskie
1 Przedmiot Przedmioty
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności: