zdrowy kiełek
Olejek Eukaliptusowy 10ml Etja Zobacz większe

Olejek Eukaliptusowy 10ml Etja

OLEJEK EUKALIPTUSOWY /Eucalyptus Globulus Oil/ Olejek eukaliptusowy otrzymuje się z odmiany Eukaliptus globulus. Olejek uzyskiwany w procesie destylacji liści i gałązek drzewa. Posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Stosuje się go w terapii infekcji górnych dróg oddechowych, katarze, kaszlu, zapaleniu zatok oraz przy bólach reumatycznych. Olejek eukaliptusowy pobudza mechanizmy odpornościowe ustroju. Rozkurcza oskrzela, upłynnia zalegającą wydzielinę śluzową oraz udrażnia zatoki oboczne nosa. Orzeźwia umysł w przypadku przeziębienia lub gorączki siennej. Doskonały na ukąszenia owadów (łagodzi swędzenie), oparzenia, rany i pęcherze. Działa wykrztuśnie, przeciwzapalnie i dezynfekująco dlatego często wykorzystywany jest do inhalacji powietrza. Skutecznie odkaża pomieszczenia w razie wystąpienia infekcji lub choroby zakaźnej.

DZIAŁANIE: Uspokajające, wspomaga usuwanie cellulitu, antydepresyjne, przeciwzakaźne, antyseptyczne, grzybobójcze, przeciwzapalne, tonizujące, łagodzi bóle napięcia przedmiesiączkowego.

SPOSÓB UŻYCIA:

* masaż w własnym zakresie

* kąpiel - wytwarzana para eukaliptusowa podczas aromaterapeutycznej kąpieli, unosząc się do góry z nad wanny ma dobroczynne działanie przy katarze i przeziębieniu

* sauna: sucha, mokra, parowa inhalacja górnych dróg oddechowych

* parówka twarzy * w rozcieńczeniu z olejem nośnikowym bezpośrednio na ukąszenia owadów,

* oparzenia, rany i pęcherze

* skutecznie odkaża pomieszczenia (aromatyzowanie powietrza)

* dodatek w pastach do zębów, syropach i sprejach na gardło

* posiada właściwości rozpuszczające m.in. gumę, smołę

NUTA: Wysoka

ZAPACH: Świeży, ostry, słodki, czysty i przenikliwy

KOLOR: Bezbarwny

DOBRA KOMPOZYCJA Z OLEJKIEM: Cedrowym, cytrynowym, lawendowym, z drzewa herbacianego, miętowym, tymiankowym, sosnowym rozmarynowym.

PRZECIWWSKAZANIA: Należy unikać kontaktu z oczami. Nie stosuj go jeśli cierpisz na wysokie ciśnienie.Używaj zawsze w rozcieńczeniu.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Wszystkie olejki eteryczne oferowane przez firmę ETJA są w 100% naturalne

POCHODZENIE
Australia, Chiny, Hiszpania, USA, Brazylia

Przedsiębiorstwo Etja

ul. Reymonta 25
82-300 Elbląg

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

Cena:9,19 zł

_ +