zdrowy kiełek
Sól EPSOM 1200g Siedmiowodny Siarczan Magnezu NatVita Zobacz większe

Sól EPSOM 1200g Siedmiowodny Siarczan Magnezu NatVita

Sól gorzka znana również jako siarczan magnezu lub sól Epsom to naturalne źródło obu minerałów. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i ma szerokie zastosowanie w naturalnej medycynie- zarówno stosowana wewnętrznie jak i zewnętrznie. Niedobór magnezu bywa przyczyną problemów z sercem. Używając soli Epsom możemy w dużej mierze zniwelować zagrożenie związane z zawałami. Sól gorzka dodana do kąpieli doskonale uzupełnia braki magnezu i daje nam uczucie głębokiego relaksu. To dawka wspaniałego odprężenia po ciężkim dniu w pracy. Kto jej wcześniej nie spróbował, może być zaskoczony jak szybko działa. Najlepiej po takiej kąpieli nie planować dodatkowych zajęć, tylko zadbać o wolną chwilę dla siebie, i najzwyczajniej- odpocząć. Odpręża obolałe mięśnie, może okazać się pomocna podczas grypy.

Sól Epsom może pomóc w bólach zapalenia stawów, stłuczeniach, urazach fizycznych, jak skręceniu kostki czy naciągniętym muskułom, np, po ćwiczeniach na siłowni, również jako praktyczny środek na usunięcie drzazgi z palca- poprzez namoczenie kończyny w wodzie z solą Epsom.

Znajduje także wiele zastosowań w kosmetyce, m.in. jako peeling do skóry.

Nazwa: siarczan magnezu siedmiowodny Wzór chemiczny: MgSO4*7H2O Numer CAS: 10034-99-8 Numer WE: 231-298-2 Gatunek: czysty do analizy 

Więcej szczegółów

6 Przedmioty

Cena:15,00 zł

_ +