zdrowy kiełek
EKO Rzeżucha na Kiełki 30g Dary Natury Zobacz większe

EKO Rzeżucha na Kiełki 30g Dary Natury

Drobna rzeżucha i jej kiełki są jedną najskuteczniejszych metod na wzmocnienie odporności. Uprawa kiełków rzeżuchy jest nieskomplikowana. Ich wzrost gwarantowany jest w 5-7dni w zależności od wilgotności powietrza i temperatury. Kiełki rzeżuchy należą do rodziny kapustowatych. W swym składzie mogą się poszczycić wysoką zawartością żelaza, kwasu foliowego, wapnia, witaminy C, E i A. Rzeżucha wzmacnia organizm i poprawia morfologię krwi. Są pomocnym środkiem w leczeniu anemii. Kiełki rzeżuchy mają działanie estrogenne i mogą przydać się Paniom z rozregulowanym cyklem miesiączkowania. Kiełki rzeżuchy pobudzają także laktację. Są również afrodyzjakiem.

Rzeżucha oczyszcza krew i pobudza apetyt. Kiełki rzeżuchy pasują do większości sałatek, dań z jajek lub wiosennych zup.

Sposób użycia:

W warunkach domowych kiełki przygotowujemy w następujący sposób: Bierzemy płaski talerz, wykładamy go gazą lub innym materiałem chłonącym wodę. Na gazę sypiemy pojedynczą warstwę nasion i podlewamy wodą, najlepiej przegotowaną i letnią. Wodę należy uzupełniać tak, aby gaza była cały czas mokra. Nasiona umieszczamy w ciepłym i najlepiej ciemnym miejscu. W zależności od gatunku rośliny, kiełki ukazują się po 2-4 dniach. Przy nasionach grubych, np. groch, soja, cieciorka itp. lub nasionach z łupiną np. dynia, słonecznik, kiełki ścinamy przed spożyciem, a nasiona drobne używamy w całości.

SKŁADNIKI: nasiona rzeżuchy na kiełki* (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Firma Dary Natury powstała w latach 90-tych, w niewielkiej, ukrytej wśród lasów wsi Koryciny, w podlaskiej gminie Grodzisk. To stąd pochodzi właściciel firmy, Mirosław Angielczyk, który od najmłodszych lat zajmował się zbieraniem ziół i tworzeniem własnych mieszanek, ale również, co niezwykle cenne, gromadzeniem przekazów o tradycyjnym wykorzystaniu ziół. Długa historia zbioru ziół ze stanowisk naturalnych, ich przetwarzania i wykorzystywania, krystalicznie czyste tereny i bujna, praktycznie dzika roślinność, czynią Podlasie sercem polskiego zielarstwa.

Dary Natury Sp. z o. o.

Koryciny 73,
17-315 Grodzisk

Dary Natury

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

Cena:5,00 zł

_ +