zdrowy kiełek
Papaja liście pocięte 100g NatVita Zobacz większe

Papaja liście pocięte 100g NatVita

Papaja (Carica papaya) zwana inaczej melonowcem właściwym jest drzewem podobnym do palmy, pochodzi z Ameryki Środkowej, gdzie jest uprawiana od najdawniejszych czasów. Dzisiaj hoduje się ją w całej strefie międzyzwrotnikowej. Kwitnie i owocuje przez cały rok.

Napar z liści papai to znany i skuteczny sposób na wspomaganie zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Swoje właściwości liście papai zawdzięczają zawartej w sobie papainie, która jest enzymem trawiącym białka oraz bogatej zawartości składników odżywczych.

Odżywcza kompozycja składników

Liście papai zawierają enzymy, w tym papainę, która działa na poziomie komórkowym chroniąc i wspomagając prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Poza papainą liście papai zawierają także liczne witaminy i minerały, takie jak witaminy A, C i E oraz z grupy B, beta-karoten, fosfor, cynk i antyoksydanty. Wszystkie te substancje razem tworzą niezwykła mieszankę odżywczą, dzięki której liście papai od wieków są doceniane w medycynie naturalnej.

Poprawa trawienia

Zawarte w liściach papai enzymy, szczególnie papaina, wykorzystywane są przede wszystkim do rozkładu białek. Już dawno w kuchni południowoamerykańskiej zauważono, że mięso obłożone liśćmi papai bardzo szybko mięknie. Napar z liści papai zawiera te enzymy, dlatego wspomaga układ pokarmowy poprzez poprawę trawienia. Pomaga także w oczyszczaniu organizmu z toksyn, ma bowiem również działanie moczopędne. Liście papai pomagają więc w przypadku niestrawności, nieżytu żołądka, czy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.

 

Składniki: 100 % papaja (Carica papaya) liście pocięte wraz z łodygami.

 

Sposób spożycia: 1 czubatą łyżeczkę suszu wsypać do szklanki wrzącej wody, zaparzać przez 15 minut pod przykryciem, następnie odcedzić i wypić.

 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Cena:14,59 zł