zdrowy kiełek
BIO HIBISKUS (Hibiscus sabdariffa) KWIAT POCIĘTY  500g NatVita Zobacz większe

BIO HIBISKUS (Hibiscus sabdariffa) KWIAT POCIĘTY 500g NatVita

BIO HIBISKUS (Hibiscus sabdariffa) KWIAT POCIĘTY

Hibiskus jest rodzajem krzewów i roślin zielnych z rodziny ślazowatych. Należy do niego ok. 220 gatunków pochodzących z obszarów o ciepłym klimacie.

Do rodzaju tego należą zarówno małe drzewa, krzewy jak i rośliny zielne. Liście mają rozmaite kształty od prostych kolistych do lancetowatych z ząbkowanym zakończeniem brzegów liścia. Kwiaty są duże i wyraziste, trąbkowate, z pięcioma płatkami, w kolorach od różowego poprzez czerwone do żółtego o szerokości 4-15 cm. W środku kwiatu znajduje się prętosłup.

Kwiat Hibiskusa ma przyjemny kwaskowaty smak i piękny, czerwony kolor.

Bogaty skład chemiczny kielichów kwiatowych sprawia, że Hibiskus ma wielokierunkowe działanie, m.in. w takich schorzeniach jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca i otyłość Właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne oraz immunomodulujące umożliwiają stosowanie kwiatów hibiskusa jako środka zapobiegawczego w różnych dolegliwościach. Dodatkowym walorem rośliny jest niska toksyczność, co umożliwia stosowanie jej bez zagrożenia skutkami ubocznymi i przedawkowaniem.

 

Składniki: 100 % Bio kwiat hibiskusa (Hibiscus sabdariffa) kwiat pocięty.

Bio - certyfikowane produkty ekologiczne.

 

Propozycja spożycia: 1 łyżeczkę zalać 250 ml wrzącej wody, zostawić pod przykryciem na 10 - 15 min. Po zaparzeniu hibiskus zwiększa swoją objętość nawet dwukrotnie. Można zaparzać sam kwiat lub stosować jako dodatek do herbat.

 

Uwagi i zalecenia: produkt zawiera szczawiany i nie powinien być spożywany przez osoby chorujące na kamicę nerkową. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga stosowania zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia.

Przechowywanie: produkt należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym, i ciemnym miejscu.

Kraj pochodzenia: Egipt

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

Cena:22,00 zł

_ +